Blisko Mamy – warsztat z chustonoszenia

Blisko Mamy - warsztat z chustonoszenia

Data/Czas
Date(s) - 12/04/2018
11:00 - 13:00

Lokalizacja
Samo Centrum Wszechświata

Kategorie


Noszenie jest dla człowieka naturalne. Zarówno dla dziecka, które w brzuchu mamy jest cały czas noszone i bujane, jak i dla rodzica, który w ten sposób uspokaja swoje dziecko, tuli je i wyraża swoją miłość.

Zapraszamy na warsztat praktyczny nauki wiązania chusty – kangur.

Noszenie w chuście niesie za sobą wiele korzyści – między innymi wspiera prawidłową pozycję zarówno dziecka, jak i rodzica, daje dziecku poczucie bezpieczeństwa i mnóstwo bliskości, pomaga mu radzić sobie z nadmiarem bodźców, jednocześnie uwalniając ręce rodzica.

Kangurek to wiązanie z przodu. Jest wiązaniem bardzo wygodnym, które bardzo równomiernie rozkłada ciężar dziecka na osobie noszącej, pomijając odcinek lędźwiowy. Jest idealne dla noworodka, choć nada się też dla starszych dzieci. Łatwo nadać w nim prawidłową pozycję dziecka. Jest też wiązaniem mało zabudowanym, przewiewnym, bardzo przyjemnym na cieplejsze dni.

Warsztat przeznaczony jest dla rodziców wraz z dziećmi od 1. do 4. miesiąca życia. Spotkanie będzie miało charakter praktyczny.

Podczas części teoretycznej dowiecie się:
✔️ jak przebiega rozwój kręgosłupa w pierwszym roku życia
✔️ jaka jest prawidłowa pozycja dziecka w chuście
✔️ kiedy można rozpocząć chustowanie
✔️ jakie są rodzaje wiązań
✔️ jak wybrać pierwszą chustę

W części warsztatowej przećwiczymy wiązanie “kangur z przodu”.
Każda osoba/para na czas warsztatów dostanie do dyspozycji lalkę treningową oraz chustę.
Wiązanie zostanie przećwiczone z lalką, następnie będziemy chustować dzieci.

Warsztat poprowadzi Justyna Starzyk – Doradca Noszenia ClauWi® po kursie zaawansowanym oraz Certyfikowany Instruktor Masażu Shantala. Prywatnie mama dwójki “chuściochów” – 3,5-letniego Jędrka i 2-letniej Łucji.
www.facebook.com/bliskomamy

DATA: 14 kwietnia
GODZINA: 11.00-13.00
MIEJSCE: Samo Centrum Wszechświata ul. Chłodna 29
CENA: 90 zł (jedna osoba), 110 zł (dwie osoby, jedno dziecko)

zapisy na mamove@samocentrum.com

UWAGA: ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń, organizator zastrzega sobie prawo do odwołania warsztatu w przypadku nie zebrania się grupy (płatność przechodzi na inne wybrane aktywności w Mamove&Dzieciove by SCW), w sytuacji nie przybycia na zajęcia z przyczyn niezależnych od organizatora nie przysługują zwroty.